E pavarura MekuliPress ju sjellë një përzgjedhje të komenteve që bota e kinemasë, medias dhe politikës ndërkombëtare kishte bërë për Trumpin në vitin 2016.

“Popullariteti i tij është një prej mistereve më të pazgjidhshëm të Universit” – Stephen Hawking

Për t’i shfaqur të gjithë do të duhej shumë më tepër hapësirë…

Ju pëlqen!

“Budalla dhe vulgar” – David Cameron

“Eshtë një njeri i vockël, që ka bërë karrierë duke shkatërruar të tjerët” – Bill de Blasio

“Një presidencë Trump do të ishte një rrezik” – Francois Hollande

“Nëse ai bir kurve bëhet president, do të transferohem në Afrikën e Jugut” – Samuel L. Jackson

“Komentet e tija raciste janë të tmerrshme” – Natalie Portman

“Tmerrësisht shumë i dëmshëm” – Julianne Moore

“Fuck Trump” – Bruce Springsteen

“Trumpi as nuk e ka idenë e asaj që bën” – Steven Spielberg

“Të bën të ndihesh keq, kur dëgjon të flasë kështu, një person që po kandidon për president të Shteteve të Bashkuara” – Angelina Jolie

Lexo po ashtu:  Jemi në Pejë, është viti 1941…! Lexo fjalimin epik të Esat Mekulit: “Kosova dhe Çamëria plagë të randa dhe të paharueshme”

“Donald nuk është i njohur për filantropinë e tij, por më shumë për gjëra të tjera” – Bill Gates

“I kemi prenotuar një vend në anijen tonë kozmike, Blue Origin” – Jeff Bezos

“Popullariteti i tij është një prej mistereve më të pazgjidhshëm të Universit” – Stephen Hawking

“Endërron një pushtet arrogant dhe injorant” – Joseph S. Nye, politolog

“Nuk mund të zgjedhim një kandidat, i cili nuk beson në ngrohjen globale” – Leonardo Di Caprio

“Për Trumpin nuk kam më asnjë iluzion” – Christine Lagard

“Eshtë pakëz i pavlerë” – Dalai Lama

“Një person që mendon vetëm të ngrejë mure, dhe jo ura, nuk është i krishterë” – Papa Francesku

“Nuk do të ketë kurrë një president Donald Trump” – George Clooney

“Premtimet e tij vlejnë sa një titull në Trump University: Një hiç” – Mitt Romney

“Voldermort nuk ishte kaq i keq” – J. K. Roëling

“A mund të imagjinoni Kennedy, Lincoln, Reagan apo Bush që të flasin si Trumpi? A duam vërtetë që ai të bëhet simbol i Amerikës sonë?” – Cher

Lexo po ashtu:  Mungesa alfabetit bashkues të gjuhës shqipe/ 112 Vjet nga fillimi i punimeve të Kongresit të Manastirit

“Një pjesë e të gjithë popullsive ka një mentalitet fashist. Jetojmë në shoqëri demokratike, që janë në gjendje ta zbusin. Shpresoj shumë që Trumpi të mos zgjidhet” – Isabelle Allende.
Fitoren e Trump-it e pavarura “MekuliPress” e kishte quajtur “fitore zhgënjyese e mendjes neofashiste në krye të institucioneve demokratike europerëndimore”.

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!