Kreministri i pakorruptuar i Kosovës, Albin Kurti kishte takuar Matthew Palmerin, ndihmës-sekretarin amerikan të Shtetit, për herë të parë në vitin 1997, tregon një fotografi e shkrepur gjatë takimit të realizuar rreth 24 vjet më parë.

Fotografia shfaq diplomatin amerikan në shoqërinë e Kurtit dhe Bujar Dugollit, të cilët në ciësinë e përfaqësuesve të studentëve kosovarë kishin vizituar Departmanetin amerikan të Shtetit.

Fotoja është realizuar në Departamentin e Shtetit Amerikan, me 1 dhjetor 1997, gjatë vizitës që Kurti dhe Dugolli kishin realizuar në SHBA.

Ju pëlqen!

Kurti, në cilësinë e Kryeministrit të Kosovës, takoi dje diplomatin amerikan Palmer. Ata biseduan në lidhje me procesin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i cili pritet të rifillojë së shpejti.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.