DEKLARATA E XHAVIT NIMANIT, KRYETAR I KRYESISË SË ‘KSAK’
XHAVIT NIMANI: “KUNDËR VEPRIMTARISË ARMIQËSORE DO TË NDËRMARRIM TË GJITHA MASAT” . /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Isa Boletini-gazetarit të Daily Telegraph (1913): Gjithë jetën time, deri në çlirim apo në vdekje, unë do të luftoj serbët
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!