Ja një parashikim i motit i botuar në vitin 1926: Gjuhë arkaike shqipe por gjithsesi gjuhë shprehëse, shkruan MekuliPress.

“Më 5 maj, mot i bukur.
Më 11 maj, shi me gjyma. “

/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!