Ymeri ka theksuar se pas humbjes në zgjedhje ka patur një komunkim të gjerë me bazën dhe e ka parë të arsyeshme që së bashku me kryetarin Shpend Ahmeti të largohen duke e marrë këtë edhe si përgjegjësi për humbjen në zgjedhje.

” Unë tash jam anëtar i PSD-së, nuk kam pozitë drejtuese dhe pas zgjedhjeve të cilat nuk kishin rezultat të mirë për ne ,unë pata një bisedim të gjatë me bazën për rezultatin që doli në zgjedhje. Unë nuk e shoh këtë si largim ne jemi anëtar të partisë Socialdemokrate, ne e kemi marrë përgjegjësinë për këtë humbje dhe i kemi thënë edhe arsyet në Kuvendin që ka mbajtur partia”, tha Ymeri.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!