Presidenti Donald Trump ka shkruar në rrjete sociale pas projektimit të fitores nga CNN dhe AP për kundërshtarin e tij Joe Biden.

Tashmë Biden është projektuar si presidenti i 46 i ShBA-ve por Trump vazhdon të insistojë në fitoren e tij.

“Unë kam fituar, bindshëm,” – tha ai së fundi.

Ju pëlqen!

Ekziston një frikë e madhe se Trump mund të mos pranojë dorëzimin e detyrës së presidentit.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!