PSD- ja po sponsorizon FAKE NEWS!

Qytetare te nderuar ne rrjetet sociale po qarkullon nje fake news sponsorizuar nga PSD-ja. Faqja mashtruese, “Qeveria Kurti”, nuk menaxhohet nga Levizja Vetevendosje por është faqe e rreme e klanit PRONTO qe nga paniku po bejn akte deshperuese duke plasuar grafika te rrejshme.

Ju lutem shpêrndajeni mesazhin sepse pak ore kan mbetur deri te fitorja e madhe, shkruan e pavarura MekuliPress.

Lexo po ashtu:  Tregti e egër në kohë koronavirusi, 100 kg miell shiten për 80 euro në Vushtrri
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!