Videoja e një mjeku që shpërthen në lot teksa ndalon të birin ta përqafojë, është bërë virale. Mjeku nga Arabia Saudite, i cili është në front të parë të luftës me Koronavirusin, ka frikë mos infekton vogëlushin.

Sapo ai është kthyer në shtëpi nga spitali, i biri ka vrapuar me gëzim drejt tij për ta përqafuar. Mirëpo mjeku është detyruar t’i kërkojë që të mos i afrohet sepse ishte ende i veshur me kostumin mjekësor, me të cilin ka trajtuar pacientët me Koronavirus.

Në këtë moment shumë të vështirë për një prind, pamundësia për të përqafuar fëmijën, mjeku ka shpërthyer në lot.

Ju pëlqen!

Lexo po ashtu:  Vendet më të sigurta në botë nga terrorizmi, ku renditet Kosova
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!