Durrësi është qyteti më i prekur nga tërmeti që shkundi vendin tonë në orën 3:54.

Raportohet se ka dëme të rënda në banesa. Një pallat është shembur ndërsa banorët janë bllokuar dhe kërkojnë ndihmë.

Në videon e mëposhtme ju tregojnë dënmet në Durrës.

Ju pëlqen!

©MekuliPress/ Dhuro sot vetëm 1 euro dhe shpëtoje MekuliPress. Ndihmo gazetarinë e pavarur nga partitë politike dhe oligarkët. FOTO: No copyright infringement is intended.