Durrësi është qyteti më i prekur nga tërmeti që shkundi vendin tonë në orën 3:54.

Raportohet se ka dëme të rënda në banesa. Një pallat është shembur ndërsa banorët janë bllokuar dhe kërkojnë ndihmë.

Në videon e mëposhtme ju tregojnë dënmet në Durrës.

Ju pëlqen!

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!