Ushtria ruse është duke bërë një përpjekje për të rrethuar dhe marrë kryeqytetin e Ukrainës duke nisur forca të shumta nga veriu edhe përmes Bjellorusisë.

Aktualisht forcat ruse gjenden 50 kilometra nga Kievi, ndërsa sot në mëngjes janë raportuar luftime të ashpra në qytezën Bucha, ku sipas të dhënave nga terreni rusët kanë pësuar humbje të mëdha.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.