Kryeministri Edi Rama duket se në dy ditët e fundit e ka pasur halë në sy kryetarin e Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, ndaj të cilit ka shfryrë të gjithë mllefin e akumuluar pas tërmetit të 26 Nëntorit.

Teksa akomodonin një prej familjeve që i është shkatërruar banesa në 26 Nëntor, Edi Rama ka parë se muret ishin të shkarravitur dhe i ka dhënë ultimatum Veliaj, që nesër në orën 4 e 30 në mëngjes muret lyhen nga ai vetë, duke e “degjeneruar” kryetarin e Bashkisë live, ndërsa ai dëgjonte urdhërat e shefit të tij.

Veliaj u mundua që të shpëtonte duke thënë se Rama ishte perfeksionit, por ky i fundit u tregua dhe më i ashpër me numrin 1 të Bashkisë së Tiranës.

Ju pëlqen!

Biseda gjatë ngjitjes së shkallëve

Edi Rama: Po këto pse nuk i lyni këto o Erion? Pse nuk i lyeni këto muret?

Erion Veliaj: Do i lyejmë, do i lyejmë kryetar. Po…

Edi Rama: Ç’a do i lyejmë, mos ti shikoj më këto… Ky është dhe pallati që administroni ju.

Biseda në shtëpi

Erion Veliaj: Do keni gjithçka këtu se Kryeministri është prefeksionist shikon dhe gjërat e vogla.

Edi Rama: Ore ç’a kryeministri, do të lyeni shkallët nesër. Ato shkarravina nuk duhet të jenë nesër. Mos na trego ç’a duhet të bëjmë ne, po na trego ç’a do të bësh ti. Nesër në mëngjes të vish këtu. Unë nesër do të dal në 5 e 30 nga shtëpia për në punë, ti do të dalësh në 4 e 30 do lyesh shkallën. Ti personalisht, ti.

Erion Veliaj: Ok.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!