Marrëdhëniet në mes botuesit të Gazetës Express dhe Levizjës Vetëvendosje! dihet botërisht që nuk ishin të mira sikur sot. MekuliPress ju sjell në vëmendje përplasjen e ashpër të deputetëve Konjufca dhe ish deputetit Berat Buzhala në lidhje me Gjykatën Speciale.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!