Pamje të reja dhe nga një kënd që nuk është parë janë paraqitur nga sulmi që ju bë Granit Xhakës ndaj lotarëve nacionalistë serbë të Serbisë. Pikërisht për konfliktin me Milenkovic dhe portierin e serbëve. Në atë moment ishte Zakaria dhe Embolo që ndërhyn menjëherë për ta ndihmuar shqiptarin trim dhe kryemjeshtrin e futbollit, Xhakën.

Ju pëlqen!

Më veçanërisht Embolo që u vendos përpara Granitit, në mënyrë që ky i fundit të mos pësonte asgjë nga kundërshtarët. Tifozët shqiptarë e kanë pushtuar faqen e Embolos në Instagram dhe në postimin e tij të fundit për ndeshjen me Serbinë, shihen vetëm komentet e shqiptarëve që e falenderojnë dhe kërkojnë që t’i jepet nënshtetësia shqiptare.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!