Inter-Bologna, ndeshje e vlefshme për javën e 30-të të Serisë A, është zhbllokuar në minutën e 22-të.Autori i golit ka qenë Romelu Lukaku, i cili ka shënuar me lehtësi brenda zonës së rreptësisë.20 gola për belgun në Serinë A. Vetëm tere lojtarë të tjerë në historinë e Inter-it kanë shënuar të paktën 20 gola në kampionat në sezonin e tyre të parë me zikaltrit:Giuseppe Meazza, Stefano Nyers dhe Ronaldo.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.