Irma Libohova është një zë që ndër vite i ka përjetësuar shumë këngë në muzikën shqiptare. Ajo ka përjetuar praninë e publikut përmes skenave e vendeve të ndryshme.

Irma Libohova ka dhënë edhe shumë këngë e interpretime përmes festivaleve të këngës në RTSH ndër vite. Me dekada karrierë muzikore, Irma Libohova ka një repertor shumë të pasur në këngë, ku nuk mungojnë dhe çmimet në festivale të ndryshme. Mes tyre janë këngët: “Nuk e harroj” (1987) fituese e Festivalit të 26 të Këngës në RTSH, “1001 ëndrra” (2000) fituese e Kënga Magjike, “Prapë tek ti do vij” (2004) fituese e Kënga Magjike etj.

Ja teksti dhe interpretimi i këngës më poshtë. “Kur bjen fyelli çiftelia”, që është një nga këngë më të njohura të këngëtares, Irma Libohova.

Ju pëlqen!

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!