Goditet një rrjet i trafikut te drogës mes Shqipërisë dhe Italisë. Mësohet se janë prerë fletë arresti për 23 persona.

Mediat italiane shkruajne se operacioni ndërkombëtar antidroge mes Shqipërisë dhe Italisë ka angazhuar te dy policitë, qe gjate nates kane nisur oepracionin, duke vene ne pranga shqiptare dhe italiane.

Hetimet nisen nga Prokurori në Bolonjë, qe gjurmoi organizaten e trafikantëve të drogës, kryesisht me kombësi shqiptare, të rrënjosur mirë në territorin italian.

Ju pëlqen!

Sipas hetimeve, në zonën e Riviera Romagna dhe nga gjurmimi në linjat e furnizimit të sasive të mëdha të kokainës dhe heroinës, u verifikua se ato vinin nga Amerika e Jugut dhe Europa Veriore, si dhe marihuana që vinte kryesisht nga Maqedonia dhe Shqipëria.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.