Gazetarja braziliane, Bruna Macedo, e cila punon si korrespondente për CNN, ra viktimë e një grabitjeje, ndërsa ishte duke raportuar LIVE për rritjen e nivelit të ujit në Sao Paulo, për shkak të shirave.

Sikurse shihet edhe nga video, grabitësi e kishte pikasur viktimën e tij edhe ishte duke e parë për rreth dy minuta, para ngjarjes. Në fillim, gazetarja mendoi se njeriu i pastrehë me kapuç thjesht dëshironte të fliste me të dhe kështu ajo e përshëndeti.

Disa sekonda më vonë, ajo kuptoi se qëllimet e tij nuk ishin vetëm miqësorë, pasi nxori një thikë dhe kërkoi që ajo t’i jepte telefonat e saj celular. Gazetarja i dha atij të dy telefonat e saj. Për fat të mirë, gazetarja nuk pësoi lëndime, por ndodhet në gjendje shoku.

Ju pëlqen!

Lexo po ashtu:  Kina i gëzohet largimit të Gjermanisë nga Këshilli i Sigurimit: Mirë që po shkoni
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!