Lidhja Demokratike e Kosovës nuk është prononcuar në lidhje me arritjen e raportit të institutit zviceran mbi rastin e Astrit Deharit.

Nuk është prononcuar as e nominuara për kryeministre Vjosa Osmani që për dallim nga kolegët e saj ishte mjaft e zëshme në rastin e Astrit Deharit. MekuliPress ju sjell në vëmendje fjalimin e saj:

/MekuliPress/

Lexo po ashtu:  Bagëti e Bujqësi:"Nxirr të vërtetën në shesht, paskëtaj të mbretëronjë, Errësira të përndahet, gënjeshtëra të pushonjë.", - nga Frashëri
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!