Videoja e George Floyd, amerikani me ngjyrë që humbi jetën pas ndalimit nga policia, ka bërë bujë. Aty shfaqet një polic që e asfikson Floyd duke i mbajtur këmbën në qafë pavarësisht se ai është në fakt i pamundur të reagojë.

Tani një tjetër video është hedhur në internet tregon se Floyd ishte i frenuar nga disa policë, çka tregon se përgjegjësia është edhe më e madhe.

Ju pëlqen!

https://www.yahoo.com/news/video-appears-show-george-floyd-045549101.html

 

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!