Xhemile Dehari gati në çdo intërvistë deri sot ka përmendur kërkesën e deputetës Besa Gaxherri në parlamentin e Kosovës për ta shpallur Lëvizjën Vetëvendosje si organizatë terroriste. Zonja Dehari ka deklaruar se biri i saj është vrarë duke tentuar ta detyrojn të pranoj sulmin mbi kuvendin, sipas saj qëllimi final ka qenë pikërisht shpallja e Lëvizjës Vetëvendosje si organizatë terroriste.

Mekulipress ju sjell në vëmendje deklaratën e ish deputetës Besa Gaxherri dhe polemikat me Glauk Konjufcën:

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!