Në intërvistën e Avni Deharit të datës 6 nëntor 2018, ai flet për takimin e fundit me të birin e tij dhe kërcënimet që kishte pranuar Astriti nga eprorët e burgut të Prizrenit.

Ja edhe video e plotë nga intervista e Avni Deharit për televizionin T7:

Lexo po ashtu:  NYT, 1913: Pse e krijoi Austria Mbretërinë e Shqipërisë, sot në pritje të një Princi dhe me kryeqytet Elbasanin
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!