Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka thënë se kjo parti ka arritur mbi 50 për qind të votave në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Ai ka shkruar në Facebook se numërimi po vazhdon.

“VETËVENDOSJE! mbi 50%. Numërimi vazhdon”, ka shkruar ai.

Ju pëlqen!

Lëvizja Vetëvendosje doli fituese në zgjedhjet e 14 shkurtit, e pasuar nga PDK dhe LDK.

Deri më tani, pa numëruar në total kanë mbetur votat nga diaspora dhe ato me kusht.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!