Siq mëson MekuliPress, fituese e zgjedhjeve në Pudujevë është Lëvizja Vetëvendosje!

Vetëvendosje ka marrë 50.50 % të votave, LDK 40.50%, dhe PDK 9.00 %.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!