Mendoi se kishte zbuluar ‘trikun’ përfundimtar për të kaluar ilegalisht në aeroporte, në vend të kësaj e arrestuan.

Rasti është krahasuar me filmin e Leonardo DiCaprio “Catch Me If You Can”. 48-vjeçari dyshohet se ka përdorur uniformën e një piloti të Lufthansa në mënyrë që të mashtrojë punëtorët e aeroportit në kalimin e sigurisë.

Me sa duket ajo funksionoi gjithashtu, deri në pikën që u kap në Aeroportin Ndërkombëtar Indira Gandhi të Delhi.

Ju pëlqen!

Mahbubani ishte veshur me një uniformë të pilotit kur u arrestua në portën e nisjes ndërsa po bëhej gati të hipte në një fluturim të AirAsia nga Delhi për në Kolkata, tha policia.

Arrestimi erdhi pasi një punonjës i Lufthansa kishte paralajmëruar sigurinë e aeroportit se një “pasagjer i dyshuar po falsifikonte një kapiten të linjës ajrore të Lufthansa”.

I arrestuari kishte shpërndarë edhe video nga aeroportet në YouTube dhe rrjete të tjera sociale. Tani ai është në paraburgim përballë akuzave për mashtrim dhe falsifikim. Nëse dënohet ai mund të përballet me një vit burg ose me gjobë.scan.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!