Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka bërë të ditur se seanca për zgjedhjen e presidentit do të mbahet në ora 18:00.

Ajo ka thënë se pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit, do të mbahet seanca ku kanë nënshkruar 41 deputet të Kuvendit të Kosovës.

“Mund të ju konfirmoj se pas mbajtjes së mbledhjes se kryesisë së Kuvendit, seanca për zgjedhjen e presidentit do të mbahet sonte në ora 18:00, me kërkesën e nënshkrimit e 41 deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës”, tha ajo.

Lexo po ashtu:  Miranda Vickers, The Cham issue: Dëshmia e kolonelit britanik, Chris Woodhouse - Krimet e Zervës dhe masakra e pamëshirshme e Filatit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!