Skuadra e Hellas Verona ka dhënë të rejat mbi mbrojtësin shqiptar, Marash Kumbulla.

Kumbulla ka pësuar një lëndim i cili do t’i humb pjesën e mbetur të këtij sezoni, edhe pse në njoftim nuk caktohet koha për rikuperim.

Qendërmbrojtësi i Verona ka pësuar një dëmtim të femurit biceps. Më poshtë lajmi.net ua përcjell njoftimin e Verona.

Ju pëlqen!

“Ekzaminimet nga specialistët që vizituan sot lojtarin tregojnë se Kumbulla ka pësuar dëmtim të shkallës së parë në kofshën e djathtë. Koha e rikuperimit nuk është e caktuar”, thuhet në njoftim, transmeton lajmi.net.

Marash Kumbulla ka tërhequr vëmendje të madhe me paraqitjet e tij dhe tashmë mund të ketë luajtur ndeshjen e fundit me Veronan.

Lexo po ashtu:  Messi ka telashe, nuk po ia del të shënojë gol, thyen rekord negativ
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!