Lucas Paqueta ka bërë një veprim të mirë në ndeshjen e Milanit ndaj Spalit në kuadër të Serie A.

Milani është befasuar gjatë mbrëmjes së mërkurë pasi mezi ka barazuar 2-2 ndaj Spalit në udhëtim.

Megjithatë, pati disa lojtarë nga Rossonerët që dhuruan magji me paraqitje superiore.

Ju pëlqen!

Njëri nga ta padyshim se ishte ylli brazilian, Paqueta, i cili bëri driblim që po bënë xhiron e botës në rrjetet sociale.

Paqueta arriti t’i driblojë dy lojtarë kundërshtarë me një driblim magjik në stilin e njohur si ‘ruletë’, ndërsa pastaj u ndalua në mënyrë të palejuar.

Në të kaluarën, ky driblim është praktikuar shumë nga legjenda franceze, Zinedine Zidane.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.