Qentë janë kafshët më të ndjeshme, më të sinqerta dhe besnike. Ka raste të panumërta që e dëshmojnë këtë.

Njëra ndër to është padyshim ky rast, ku në foto mund të shihet qeni i gjakosur në mbrojtje të kopesë së deleve, duke pushuar pas luftës ndaj një ujku.

Ashtu sic shihet edhe në foto, delet i afrohen të themi për të shprehur mirënjohjen e tyre për sakrificën e tij dhe për ta përgëzuar për trimërinë në mbrojtje të tyre.

Ju pëlqen!

Në këtë rast vlen pyetja: Sa jemi mirënjohës ndaj shoqërisë së sinqertë, e cila e ndjenë dyfishin e dhimbjes tonë!

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!