Qeveria e Venezuelës njoftoi sot se do të dëbojë ambasadorin gjerman Danilo Martin Criner për ndërhyrje në punët e brendshme të vendit.

Ambasadorit të Gjermanisë i është dhënë një afat prej 48 orësh për të lënë vendin, transmeton Reuters.

Lexo po ashtu:  Lajçak tregon çfarë biseduan dje Hoti-Vuçiq
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!