Shqipëria do të hapë Konsullatë të Përgjithshme në Strugë, në Maqedoninë e Veriut.

Vendimi është miratuar nga qeveria dhe parashikon  se shpenzimet për hapjen e këtij posti konsullor të përballohen nga buxheti i vitit 2020, miratuar për Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme.

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ngarkohet për zbatimin e këtij vendimi.

Lexo po ashtu:  FAKE NEWS/ Reagon Ministria e Financave: Qeveria nuk i ka ndarë 15 milionë euro për të mbuluar shpenzimin e rrymës në veri të Kosovës
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!