Irlanda është vendi i parë në Europë që rikthehet në izolim por ku shkollat do të qëndrojnë të hapura.

Kryeministri irlandez Michael Martin, i ka kërkuar popullit, zyrtarisht, që të qëndrojë në shtëpi, por duke nënvijëzuar se dyert e shkollave do të qëndrojnë të hapura.

Rregullat e reja, që do të hyjnë në fuqi për 6 javët në vijim, prej mesnatës së të mërkurës, përfshijnë mbylljen e cdo aktiviteti tregtar, jo të domosdosshëm, dhe limitojnë aktivitetin e bareve dhe restoranteve, duke lejuar që klienti ta marrë porosinë me vehte.

Lexo po ashtu:  Fitorja ndaj Airbus hap rrugën për tarifat miliarda dollarë ndaj mallrave europiane
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!