U përhap në Kinë mirëpo për një kohë të shkurtër arriti edhe në shumë vende të tjera të botës.

E së fundmi sipas raportimeve të fundit kanë mbetur vetëm pak vende evropiane të cilat nuk janë prekur nga ky virus, shkruan IndeksOnline.

Deri më datën 6 mars, kanë mbetur vetëm Kosova, Shqipëria, Qipro dhe Mali i zi të cilët ende nuk kanë konfirmuar ndonjë rast të prekur me koronavirus.

Ju pëlqen!

Shteti i Kosovës po ashtu ka marrë masa për parandalimin e përhapjes së këtij virusi e ku vazhdimisht janë duke u testuar persona të cilët dyshohen që janë të infektuar mirëpo deri më tani as një rast nuk ka dalë që është i prekur.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!