Familja e Nezir Mehmetajt së cilit iu ngrit aktakuzë në Serbi për krime lufte, po kërkojnë që ndërkombëtarët të marrin në mbikëqyrje rastet e tilla.

Në Info Magazinë vëllau i Nezirit, Agron Mehmetaj, ka treguar që kjo dhe ka qenë kërkesë e takimit të cilin e patën së fundi me Ministrin e Drejtësisë, Selim Selimi.

”Pritja qe shumë e mirë”.

Ju pëlqen!

”Ministri Selimi më tregoi rregullat shtetërore që i kemi., por unë kam pasur takime edhe më herët me disa ministra si psh me Glauk Konjufca, edhe ai mi ka dhënë disa fjalë”.

”Nga Ministri i Drejtësisë vetëm kërkova si shtetas i Kosovës, konkretisht kërkova nga shteti ynë që të bëjnë trysni tek ndërkombëtartë e të marrin në mbikëqyrje rastin e vëllait tonë dhe të bëhet transfer sa më i shpejt në Kosovë”.

”Sepse prej fillimit e kam parë që prokurori serb po tenton të bëjë montime me dëshmitarë”.

Ai thotë se të gjitha akuzat që i janë bërë drejt vëllait të tij, nuk qëndrojnë dhe shton se në Serbi lidhur me këto pretendime po shpikin dëshmitarë.

Lexo po ashtu:  Infermieri infektohet me Covid-19 një javë pasi u vaksinua me Pfizer

”Kanë marrë deklarata të fshehta”.

”Janë dukë shpikur dëshmitarë, janë duke i marrë në mënyra të fshehta. Janë duke ofruar edhe para, edhe iu kanë siguruar strehim në Serbi”.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!