Këngëtari i njohur Bill Withers ka vdekur në moshën 81-vjeçare, konfirmuan familjarët e tij.

Withers, i njohur më së shumti për këngët e mirënjohura “Ain’t no sunshine” dhe “Lean on me”, vdiq pas disa komplikimeve në zemër, transmeton KultPlus.

Këngëtari, siç kanë njoftuar familjarët, ka vdekur të hënën në Los Angeles.

Ju pëlqen!

Withers njihej për vokalin e tij të butë e madje si tekst-shkruajtës i këngëve më të njohura të viteve të 70’ta, si “Just the two of us”, “Lovely day” dhe “Use me”.

Lexo po ashtu:  Ja çfarë thonë ekspertët për trendet e fustaneve për vitin 2020
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!