Sipërmarrësi nga Tenesi Bill Dorris i la një trashëgimi prej pesë milion dollarësh (rreth 4.1 milion euro) qenit të tij pas vdekjes.

Dorris ndërroi jetë në fund të vitit 2020, duke i kaluan pasurinë te 8-vjeçari Lulu, një bari skocez.

Dorris deklaroi në testamentin e tij se ai e lë trashëgiminë për shpenzimet e kujdesit për Lulunë, ku dhe kujdestarja Martha Burton do të marrë gjithashtu një ndihmë mujore.

Ju pëlqen!

Sipërmarrësi ishte beqar.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!