Një 63-vjeçar ka humbur jetën sot si pasojë e koronavirusit.

 

Një 63-vjeçar nga Fushë Kosova, i cili ishte i prekur me koronavirus ka ndërruar jetë në spital gjatë ditës së sotme.

Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net, zëdhënësi i komunës së Fushë Kosovës

Ju pëlqen!

“Po një 63-, ka qenë i shtruar në spital, nuk i ka përballuar sëmundjes, ka vdekur. Ka qenë i diagnostikuar  me Covid-19”, ka thënë Topalli.

Ndërkohë, kjo është viktima e dytë nga Covid-19 në ditën e sotëm. Në mëngjes ka vdekur edhe një 67-vjeçar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës.

Lexo po ashtu:  Senatorët amerikanë vizitojnë Kosovën
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!