Ka ndërruar jetë ikona e muzikës shqiptare Nexhmije Pagarusha.

Ajo pati një sëmundje të shkurtër, e cila ia mori jetën në moshën 86 vjecare.

Lexo po ashtu:  “Po unë kam lindur në Serbi - Jam shqiptare, nuk e mohoj”, flet këngëtarja e famshme në Serbi
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!