Ylli i futbollit, Maradona, ka vdekur si pasojë e një arresti kardiovaskular në shtëpinë e tij në Tigre, provincë e Buenos Airos, kështu lajmërojnë mediat ndërkombëtare, transmeton MekuliPress.com

Vdekja erdhi pasi ai bëri një operim në kokë.

Pas shumë problemeve me shëndetin, si pasojë edhe e përdorimit të alkoolit dhe narkotikës, Diego Armando Maradona ka vdekur, kjo bëhet e ditur nga mediat argjentinase.

Ju pëlqen!

Lajmin e parë për këtë vdekje e ka bërë mediumi “Clarin deportes”.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.