Në Qendrën e Numërimit po vazhdon procesi i numërimit të votave me postë.Janë numëruar gjithsejt 3468 vota dhe Vetëvendosje prin bindshëm me 1552 vota, LDK renditet e dyta me 716 ndërsa PDK renditet e treta me 553 vota.

Lexo po ashtu:  Propaganda ruse/ Australia me sanksione unike, Këto sanskione ti vendosë edhe Kosova
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!