Vatikani do te dhurojë 100000 € per viktimat e termetit ne Shqiperi. Ose 110193 $, me kursin e sotëm te kembimit.

Vatikani ka asete financiare e ekonomike ne vlere prej 15 miliarde $. Ne nxorëm me kalkulator se ndihma e dhuruar nga Vatikani eshte, mbahu fort, plot 0.00007 perqind e kesaj pasurie.

Neper shkolla nxenesve u thuhet te shkruajne vec dy shifra decimale, pra 0.00 perqind. Por Mario Bergoglio, i njohur ne publik si papë Francesku, lutet per ne dhe na ka ne zemër.

Ju pëlqen!

Dhe kjo s’ka te paguar.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!