Valverde mendon se Reali është favoriti numër një për të triumfuar në Spanjë.

Pak kohë pas shkarkimit nga Barcelona, për rezultate negative, Ernesto Valverde është rikthyer të flasë për La Ligën.

Tani, si një njeri pa klub, Valverde ka dëshpëruar paksa katalunasit duke thënë se e sheh Madridin e Zinedine Zidane si ekipin më favorit për ta fituar La Ligën.

Ju pëlqen!

Pas 23 xhirove, Reali prin me 52 pikë, tri më shumë se Barça në vendin e dytë, që ka grumbulluar 49.

“Favoriti juaj për ta fituar La Ligën? Real Madridi është shumë i fortë dhe shumë i fokusuar në La Ligën”, u shpreh Ernesto.

Ai tha se dëshiron të shfrytëzojë këtë kohë të lirë duke parë ndeshje të ndryshme, duke u takuar me kolege, vende të ndryshme etj.

Valverde tha se më nuk ka shikuar ndeshje të Barcelonës, që prej shkarkimit në janar, i vetmi takim që ka ndjekur me interes është ai me Athletic Bilbaon, ku Barça u eliminua nga Kupa e Mbretit. /Gazeta Express/

Lexo po ashtu:  Fshati që frymon shqip, ruan me fanatizëm shkollën e parë në Kosovë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!