Ernesto Valverde po përgatitet për një tjetër aventurë.

Ish trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, i cili këtë sezon u shkarkua nga katalanët, pritet të kthehet në aksion.

Valverde nuk planifikon të dalë nga La Liga, dhe synon kështu të drejtojë skuadrën e tretë nga ky kampionat.

Ju pëlqen!

Sipas raportimeve të ‘Onda Cero’, Valverde është shumë afër marrëveshjes me Valencia.

Valverde ka përvojë të madhe në La Liga, ku ka udhëhequr skuadrën e Athletic Bilbao dhe atë të Barcelonës.

Sigurisht, aventura me Barcën ishte më e suksesshme. Mbetet të shihet nëse Valverde dhe Valencia do të gjejnë marrëveshje.

Lexo po ashtu:  Moratti: “Messi është ëndrra e të gjithëve, por s’do të vijë në Inter”
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!