Rezultat më i lartë që gjetën për një bandë 5G ishte 0.039% nën limitin e rekomanduar të ekspozimit.Valët 5G brenda limiteve të sigurisë

Testimet e para të sigurisë së 5G në Britani gjetën e nivelet e radioaktivitetit janë brenda limiteve.

Lançimi i rrjeteve të para 5G në mbarë botën ka nxitur një debat global rreth rrezikut ndaj të cilave mund të ekspozohet njeriu me valët e reja celulare.

Ju pëlqen!

Por Ofcom, autoriteti rregullator i komunikimeve elektronike në Britani, nuk ka gjetur rreziqe në testimet e para që nga implementimi i 5G vitin e kaluar.

Rezultat më i lartë që gjetën për një bandë 5G ishte 0.039% nën limitin e rekomanduar të ekspozimit.

Këto kufij vendosen nga një komision ndërkombëtar për mbrojtjen nga radioaktiviteti jo-jonizues. Testimet u bënë në 16 vendndodhje dhe 10 qytete në Britani.

Lexo po ashtu:  Hija ime
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!