Avokati i njohur Tomë Gashi, ka folur për intervistimin e gazetarëve të Insajderit, për shkak që publikuan “dokumente konfidenciale” në lidhje me sigurimin e vaksinave anti-Covid.

Gashi në një postim në Facebook, ka thënë se kur keqpërdoret liria e shprehjes, ai është krim medial.

Ai ka lënë të kuptohet se partive opozitare po iu dhemb humbja në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Ju pëlqen!

Reagimi i avokatit Gashi:

Humbja ka dhimbje!

Për lajme të rrejshme/ fake news Twitter dhe Facebook Presidentit Trump ia mbyllën llogaritë.

Liria e shprehjes kur keqpërdoret, nuk është më liri e shprehjes, por është krim medial.

Te ne quhet shpërndarje e lajmeve të pavërteta!

Lexo po ashtu:  Krasniqi: Tentuan ta privatizojnë luftën ashtu siç privatizuan mijëra hektarë tokë - E themeluan Gjykatën Speciale...
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!