Vaji i ullirit përdoret shumë nga njerëzit për të përgatitur ushqim, por pos kësaj ai përdoret edhe për trupin dhe flokët.

Sipas Medical News Today, del që përdorimi vajit të ullirit në fytyrë parandalon plakjen, por po ashtu ju mbron edhe nga kanceri i lëkurës.

Pos kësaj lëkura juaj do të ketë vitamina më shumë siç janë ato A, D, E dhe K, për shkak se këto gjenden në vajin e ullirit.

Ju pëlqen!

Ky lloj i vajit përdoret edhe për të zbutur lëkurën, gjithashtu mbron atë edhe nga bakterit. 

Lexo po ashtu:  Konsumoni çokollatë, ja cilat janë përfitimet që do të keni
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!