Holandë – Të paktën një person ka vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur, pasi një person i armatosur, ka hapur zjarr në tramvajin holandez, para se të ikte me makinë.

Policia ka thënë se dyshohet se sulmi mund të ketë motiv terrorizmi, përcjell MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Pas thirrjes së Zelensky që t’ju ndalohet udhëtimi rusëve nëpër botë, ka reaguar Kremlini
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!