Ukraina, ushtria clirimtare ukrainase, rimori disa fshatra në lindje të qytetit të Kharkiv dhe disa në veriperëndim të Mariupolit.

“Ukraina ka rimarrë disa fshatra nga forcat ruse në një seri kundërsulmesh, duke përfshirë në lindje të Kharkiv dhe në veriperëndim të Mariupol, pasi raketat ruse goditën qytetin perëndimor të Lviv të shtunën”, kështu informon CNN, përcjell MekuliPress.

Lexo po ashtu:  Muajin e ardhshëm në Berlin, Merkel pritet t’i prezantojë Vuçiqit “planin për Kosovën”
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!