“Pushtimi ka filluar. Ka pasur raketa në baza ushtarake, aeroporte, depo ushtarake në Kiev, Kharkiv, Dnieper”, ka shkruar zëvendësministri i brendshëm ukrainas, Anton Gerashchenko, raporton MekuliPress.

“Po ashtu ka shkëmbim të shtënash në kufi. Nga kjo ditë, ka një realitet të ri gjeopolitik në botë”, shtoi Gerashchenko.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!