Ushtarë nga Vietnami në Korçë, viti 1917!
Gjatë Luftës së Parë Botërore, Korça u administrua nga ushtria franceze. Në këtë periudhë, Vietnami (Indokina Franceze) ishte koloni franceze e si rrjedhojë në ushtrinë e saj kanë bërë pjesë edhe vietnameze.
 /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Shoferët po “mashtrojnë” autopilotin me një portokall
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!