Shpesh ndodh të jemi të mbingarkuar, të lodhur dhe jo rrallë herë të rraskapitur! Humbasim motivimin, biem në monotoni dhe pasi ke rënë në këtë grackë është shumë e vështirë të dalësh!

Por ajo që mund të vendosni në pjatë mund të ndryshojë mënyrën sesi ju e shihni jetën. Duket e komplikuar, por do e shpjegojmë në pak rreshta. Rreth 30% nga ne përjetojmë çrregullime të ankthit në një moment në jetën e tyre dhe sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Mendor gratë janë gati dyfish më të rrezikuara se meshkujt.

Kemi parasysh se stomaku juaj shërben si truproje për pjesën tjetër të sistemeve tuaja imune dhe neurologjike, kujdesi që duhet t’i kushtoni dietës mund t‘ju sjellë dobi afatgjate (dhe shëndeti mendor nuk bën përjashtim).

Ju pëlqen!

E dimë se nuk ka ushqim magjik që mund të “shërojë” ose “të trajtojë” ankthin dhe depresionin (flisni me doktorin tuaj nëse jeni i shqetësuar), ekzistojnë disa produkte që falë enzimave, mineraleve dhe lëndë ushqyese rrisin gjendjen tonë shpirtërore, nxisin prodhimin e hormonit të lumturisë

Ushqimet e fermentuara

Qershitë

Kivi

Prodhime deti

Avokado

Bishtajoret

Kosi

Drithërat

Produktet e qumështit /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!